Tarihi

1949'dan bugüne kadar, insanların gereksinimlerine cevap vermekteyiz

1949
Patent

Patent

Fermax, endüstriyel ve profesyonel kullanım için ilk radyo interkom cihazı olan radyo interfonun İspanyol piyasasına sürülmesi ile faaliyetlerine başlamıştır.

1952
Marka

Marka

Firmanın kurucusunun ismi ve soyismi olan Fernando Maestre’nin kısaltmasını ifade eden FERMAX markası tescil edilmiştir.

1963
İlk giriş sistemi

İlk giriş sistemi

İspanya’da tasarlanmış ilk ve uzun yıllar boyunca tek erişim kontrol sistemi olan ve Fermax’ın binalar için geliştirdiği ilk elektronik kapı giriş sistemi olarak kabul edilen interkom cihazı “Fonoporta” lanse edilmiştir.

1970
Genele yayılma

Genele yayılma

İspanya’da interkom girişi ülkenin geneline yayılmaktadır. Bunun bir örneği, 4mm alüminyumdan imal edilen, yüksek güç amplifikatör şebekeli, kendinden ayarlanabilir, gömme kutulu ve kart yuvası içeren klavyeli Serie 24 interkom panelidir.
Fermax ürünlerini ihraç etmeye başlamıştır.

1973
Ramón Benedito

Ramón Benedito

Barselona, 1945 doğumlu tasarımcı. Ulusal Tasarım Ödülü. Endüstriyel ürünler veya elektronik, enformasyon veya bilimsel ve teknik cihazlar alanındaki tüketim cihazları tasarımında olağanüstü tasarımcı. Vieta, Balay, Indo, Carlsberg, Compak, Fujitsu, Grok, Henkel, Rank Xerox, Renfe, Repsol, Roca, Volpak gibi firmalar için çalışmıştır.

1974
T-1 Telefon

T-1 Telefon

Ramón Benedito, Fermax için ilk ürününü tasarlamıştır: T-1 duvar Telefonu. Bu üründen 1987 yılına kadar 4.500.000 adet üretilmiş ve 70’li yılların İspanyol tasarımında bir dönüm noktası olarak Reina Sofía müzesinde teşhire sunulmuştur.

1980
Video giriş sistemi

Video giriş sistemi

İlk İspanyol video giriş sistemi olan Fermac video giriş sistemi doğmuştur. Yerleşim yerlerine dönük olarak tasarlanmış olan dijital video giriş sistemi konusunda dünya ölçekli icat patenti içerir.
Fermax uluslararası piyasalara yerleşmeye başlamıştır.

1986
Intel Monitör

Intel Monitör

0.50m’ye kadar uzatılabilir, sökülmeye karşı sabitlemeli, dalga kordonlu, yüksek darbeli ABS plastikten imal, gömme monitör. Yansıtma önleyicili 5’ ekranlı ve otomatik açılmalı. Piyasalarda çok rağbet görmüştür.

1990
Renk

Renk

Renkli görüntüler ileten yeni nesil video giriş sistemi lanse edilmiş ve emniyet ve telekomünikasyon kavramlarını entegre eden ilk prototipler tanıtılmıştır.
Bu ürün serisinin ilk monitörü Citymax ismindedir.

1991
Cityline Panel

Cityline Panel

Fermax, eğimli-konveks alüminyum profil kullanımıyla, ilk elektronik giriş sistem paneli olan ve Ramón Benedito tasarımıyla sunulan Cityline ile piyasada devrim yapmıştır. 1.500.000’u aşan binada kullanılmış ve 1991 yılında Valencia Endüstriyel Tasarım ve İnovasyon ödülünü kazanmıştır.

1994

MDS Dijital

MDS, çeşitli girişleri olan binalar ve siteler için düşünülmüş olan bir dijital video giriş sistemidir. Kurulum, bina dahilinde haberleşmeye, okuyucular yoluyla erişim yönetimine ve asansörlerin kontrolüne imkan veren bus tipi kablajla sağlanmaktadır.

1999
Güzelleştirilmiş çerçeve

Güzelleştirilmiş çerçeve

Büyük başarı elde eden Citymax telefon için estetik bir tamamlayıcı olarak, güzelleştirilmiş bir çerçevenin satışına başlanmıştır.
Sırlı parlatılmış malzemeden ekstra düz biçime sahip bu çerçeve, diğer cihazlar tarafından bırakılan delikleri gizlemeye imkan verir ve sık kullanım neticesinde ortaya çıkabilecek olan duvardaki lekeleri önler.

2000
Brüt Panel

Brüt Panel

Brüt, en iyi özellikleri bünyesinde entegre eden, kesintisiz profile ve modüler özelliklere sahip, vandalizme dirençli bir paneldir. Bu özellikler arasında direnç, teknoloji ve güzellik sayılabilir. Maksimum direnç sunmak üzere alüminyum enjeksiyonlu sistem yoluyla üretilmiştir.

2004
Loft

Loft

Firma, robotize hatlar yoluyla üretilmek üzere tasarlanmış ilk ürün olan, yüksek darbeli ABS plastikten üretilen ve kolay temizlenebilme ve ultraviyole ışıklarına karşı korumalı, dokulu bir malzemeye sahip olan, yüzey kurulumu amaçlı yeni monitörü Loft’u lanse etmiştir. Zaman içerisinde bu ürün en fazla satılan video giriş sistemine dönüşecektir.

2005
Halo

Halo

Ramón Benedito’nun bu video giriş sistemi; sahip olduğu yenilikçi özelliği, kavramsal yeniliği, formal geliştirilmesi ve üretim kalitesi dolayısıyla 2007 yılında ADI-FAD tarafından "DELTA 2007 Selection" ödülüne layık görülmüştür.

2007
iLoft – Ekstra düz gömme monitör

iLoft – Ekstra düz gömme monitör

Kompakt ve ekstra düz; tasarımı nötr bir yüzeyi kaplayan saydam bir polikarbonat tabaka ile karakterizedir ve tekli audio çıkışına, klavye tuşlarına ve maksimum kalite ve netlik sunan bir ekrana sahiptir. ADI-FAD tarafından "DELTA 2007 Selection" ödülüne layık görülmüştür.

2008
Kit City

Kit City

Yeni dijital video giriş sistemi Kit City piyasaya sürülmüştür. Bunların dahilinde yeni Fermax Cityline Panelinin müstakil evler için tasarlanan sürümü de bulunmaktadır.

2009
Cityline

Cityline

Cityline’ın su geçirmez klavyelisi ve dijital sürümü; daha önceki modelin yerine geçmesi üzere tasarlanmıştır. Ana özelliği, tüm bileşenlerinin dayanıklılığıdır.

2010
Inkey Okuyucu

Inkey Okuyucu

Termik parmak izi okuyucusu, Fermax'ın ilk biyometrik giriş kontrol sistemidir.

OneToOne

OneToOne

FERMAX Giriş Kontrol sistemlerinin gelişimi OneToOne ile en üst noktasına ulaşır. OneToOne herkese hoş geldiniz diyen dünya çapında kullanımı olan bir standarttır: çocuklar, gençler, yetişkinler, yaşlılar ve, ayrıca duyma veya görme özürlü olan kişiler için.

Yakınlaşma okuyuculu Skyline Digital

Yakınlaşma okuyuculu Skyline Digital

Skyline, tek bir renkli video giriş sistemi dahilinde, mekanik ve biyometrik erişim kontrollerini ve bilgilendirici cihazları entegre etmektedir. Skyline, yalnızca 28 farklı modül üzerinden, sitenin, binanın, müstakil evin veya ofisin ihtiyaç duyabileceği her türlü kompozisyonu yapılandırmaya imkan verir. Piyasanın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek global ölçekli bir üründür.

2011
iLOFT Telefonu

iLOFT Telefonu

Kompakt ve ekstra düz elektronik diyafon. iLOFT ince dizaynı ve minimalist estetiği ile karakterize olmaktadır.

2013
SMILE

SMILE

Smile yeni bir nesil için düşünülmüş olan yeni bir görüntülü diyafon sistemi deneyimidir. İleri bir yönetim monitörü, eller serbest iletişim, yüksek verimlilik ve kullanım kolaylığı.

2014
VIVO Monitör

VIVO Monitör

IP teknolojisi. 7 inçlik dokunmatik ekranlı görüntülü diyafon sistemi monitörü. VIVO iletişimin komple ve etkin kontrolünü, güvenliği ve konforu sunar.

2016
VEO Monitor

VEO Monitor

Simple and functional. Comfort and ease.

The VEO monitor is made of high-impact ABS plastic. Texturised finish for easy cleaning and ultraviolet protection to get more resistance to the light.

VEO incorporates a 4,3” colour TFT screen. Its unique handset design incorporating a magnet enables the user to put it back into positon correctly when the call is finished.