Wiadomości

Jak FERMAX produkuje wandaloodporne panele domofonowe?

26 września 2017

MARINE jest wandaloodporną wersją panelu domofonowego od FERMAX. Ten model jest wykonany ze stali nierdzewnej 316L o grubości 2,5mm. MARINE jest jednym z najbardziej odpornych paneli wejściowych Fermax ze względu na wysoką jakość komponentów ale również ze względu na zastosowany proces produkcji.

Placas Marine Antivandálicas

MARINE to panel wejściowy dla tych projektów architektonicznych, które wymagają wyższego poziomu bezpieczeństwa lub miejsc o niekorzystnych warunkach klimatycznych. Dzięki stali nierdzewnej z ochroną IP54 IK09, MARINE jest panelem odpornym na korozję i wilgoć. Panele posiadają uszczelnienie z gumy komórkowej, która zapewnia idealne dopasowanie panelu do ściany zapobiegające filtracji wody i kurzu. 

Placas Marine Antivandálicas

Prosta i podstawowa konstrukcja monoblokowa pozwala hiszpańskiej firmie oferować szeroki zakres specjalnych paneli. Fermax posiada linię do laserowego cięcia stali nierdzewnej. Proces ten zapewnia całkowitą elastyczność w produkcji niestandardowych paneli MARINE zgodnie z wymaganiami użytkownika końcowego, architekta czy inwestora. Do tego należy dołożyć krótki czas realizacji zamówień: panele specjalne są produkowane w ciągu 2 tygodni. Fermax jest jedynym producentem systemów domofonowych na świecie, który posiada własną linię produkcyjną paneli ze stali nierdzewnej.

Widoczne element panelu MARINE

Panele wandaloodporne od Fermax składają się z różnych elementów i urządzeń: 

Placas Marine Antivandálicas

Szerokokątna kamera w standardzie posiada wbudowane diody led dla lepszego doświetlenia obrazu w nocy i przy słabym oświetleniu. Wzmacniacz audio wykonany w technologii SMD i poddany procesowi tropikalizacji sprawia, iż jest odporny na ekstremalne warunki zewnętrzne.

 

Syntezer mowy, który emituje komunikat “Drzwi otwarte, proszę zamknij je za sobą” może zostać skonfigurowany w jednym z 32 języków. Głośnik zapewnia wysoką jakość dźwięku. 


Placas Marine Antivandálicas
Przyciski MARINE są wandaloodporne, wykonane ze stali nierdzewnej. Posiadają zabezpieczenie przed blokowaniem. Te przyciski są przygotowane do pokonania wszelkich uderzeń. Wizytowniki wykonano z poliwęglanu o grubości 6mm.
 

Placas Marine Antivandálicas
Metaliczna klawiatura montowana w panelach cyfrowych wykonana z zamaku. Co więcej, ta klawiatura ma wbudowane podświetlenie. 

Placas Marine Antivandálicas
Podczas montażu stosowane są śruby zabezpieczające przed wandalizmem. Tego typu śruby są odkręcane za pomocą klucza dostarczanego razem z panelem. 

Placas Marine Antivandálicas
Ponadto, panele MARINE mogą posiadać wbudowane element kontroli dostępu, zarówno te dostarczane przez Fermax jak i inne wybrane przez klienta: klawiatury, czytniki zbliżeniowe czy czytniki biometryczne. 

Co najlepsze, panele MARINE można spersonalizować logo inwestycji lub numerami każdego lokalu, czy nawet nazwiskami lokatorów. Fermax wykorzystuje do tego laserowe grawerowanie. Jest to z pewnością dodatkowa wartość i wyjątkowość stosowana w najbardziej prestiżowych inwestycjach i dla najbardziej wymagających klientów. 

Jeśli chodzi natomiast o proces montażu to instalacja paneli MARINE jest łatwa gdyż moduły w panelach są już wstępnie zaprogramowane co ułatwia pracę instalatorom i integratorom systemów.

MARINE: wyróżniające się projekty na świecie

Yungaba (Australia)

Yungaba The Residences kompleks mieszkaniowy w Brisbane, wybudowany przez Frasers Property Australia. Renowacja oparta na  Yungaba House, historycznym budynku we włoskim stylu z 1887 roku. Obecnie jest to ekskluzywny kompleks składający się z apartamentów o wysokim standardzie i wspólnych udogodnień jak basen, siłownia czy grill. 

Placas Marine Antivandálicas


Panel MARINE został spersonalizowany logiem inwestycji. Panel zintegrowany z wyświetlaczem, klawiaturą oraz czytnikiem zbliżeniowym ułatwiającym dostęp mieszkańcom oraz personelowi.  

Placas Marine Antivandálicas


Trafalgar Place (Londyn)

Trafalgar Place to znany kompleks mieszkaniowy, który bierze udział w prestiżowym projekcie Elephant and Castle.  Składa się z 235 wysokiej jakości apartamentów. W 2016 roku projekt otrzymał nagrodę RIBA Stirling, najważniejszą nagrodę brytyjskich architektów. W kompleksie zainstalowano 11 paneli MARINE. 

Placas Marine Antivandálicas

Photo: Architecture Studio DRMM

Leedon Residences (Singapur)

Jest to imponujący projekt na wysokim standardize w mieście Singapur. Jest to największy kompleks mieszkaniowy 10 dzielnicy. Leedon Residences został zaprojektowany przez SCDA Architects. Projekt został uhonorowany nagrodą BCA Green Mark GoldPlus Award za efektywność energetyczną. 

Placas Marine Antivandálicas

Jak widzieliśmy w tym poście, MARINE jest doskonałym połączeniem sztuki, rzemiosła oraz technologii. Specjalna linia produkcyjna pozwala FERMAX dostosowywać panele do potrzeb klienta. W poniższym filmie zobaczysz pełny proces produkcji specjalnych paneli MARINE.

 

Jakiego rodzaju panele MARINE możemy wypordukować?

  • specjalne formaty i wymiary,
  • integracja modułów kontroli dostępu i specjalne kombinacje modułów,
  • laserowe grawerowanie logotypów, nazw budynków, nazwisk lokatorów itd.,
  • grawerowanie dodatkowych opisów i informacji,
  • przyciski z wizytownikami lub bez,
  • z podświetlaniem lub bez.

Każdy profesjonalista lub nawet klient końcowy może zaprojektować swój własny specjalny panel MARINE używając tego formularza lub pytając nasz dział Handlowy o najlepsze rozwiązanie dla swojego projektu.

https://www.fermax.com/polska/pro/pomoc-online/special-panels.html