Aktualności

Fermax w luksusowym One57.

24 listopad 2014

System Lynx Fermaxa został wybrany przez twórców najbardziej prestiżowego drapacza chmur na świecie – One57, który został już uznany za ikonę Manhattanu. Technologia ta zapewnia kompleksową komunikację, poczucie bezpieczeństwa i komfortowe zarządzanie w budynku.
...


Fermax wkroczył na rynek amerykański torując drogę systemom IP. Jako pionier zaczął swą działaność od razu od najwyższej półki. Nasza technologia zotała wybrana do budynku One57, najbardziej reprezentatywnego i innowacyjnego, znajdującego się w samym centrum miasta, w prestiżowej lokalizacji, będącej międzynarodową kolebką kulturalną.

 

Rekordowy One57

Budynek o wysokości 306 m i 90 piętrach składa się z 135 luksusowych apartamentów, a także z hotelu (Park Hyatt) z 210 pokojami. Bije rekordy na wielu polach. Z jednej strony w 2014 r. uznany został za najwyższy budynek mieszkalny nie tylko w Nowym Jorku ale i w całym zachodnim świecie. Z drugiej strony jeden z jego apartamentów został sprzedany za 90 milionów dolarów i była to najwyższa dotąd kwota jaką zapłacono za mieszkanie w tym mieście. Jak zdradził Gary Barnett, Dyrektor Naczelny Extell Development Company, wszyscy właściciele najwyżej umieszczonych 19 apartamentów zdążyli już je sprzedać za łącznie ponad miliard dolarów.

...
 

VIVO, więcej niż videodomofon w One57

W One57 wybrano Vivo - najbardziej zaawansowany technologicznie system zarządszania budynkiem. Zainstalowano ponad 190 szklanych, 7 calowych monitorów, co zapewniło szeroki wybór intuicyjnych funkcji, na myśl przywodzących funkcje stosowane powszechnie w smartfonach i tabletach.

...

FILE
Name: One57
Address: 57 Street, New York
Country: United States
Architect: Christian de Portzamparc,Pritzker Prize winner
Promoter: Extell Development Company
Number of apartments: 135 spread over 90 floors
Height: 306 m
System: Lynx
Monitor: Vivo
Panel: Skyline
Web: http://www.one57.com